افتتاح بیمارستانی با استاندارهای جهانی در نینوا هدیه مرجعیت عالی به ساکنان موصل

اخبار وتقارير

2021-01-10

355 بازدید

 
آستان قدس حسینی، روز جمعه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۹ش. «بیمارستان الشفاء» در دشت نینوا را افتتاح کرد. این پروژه توسط آستان قدس حسینی و به دستور نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي به اجرا درآمده است تا به عنوان هدیه‌ای از سوی مرجعیت عالی به مردم نینوا اهدا شود.
دکتر حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق در کنفرانس مطبوعاتی مراسم افتتاحیه این بیمارستان اظهار داشت: « ما امروز برای افتتاح بیمارستان الشفاء ۱۵ در این مکان حاضر شدیم. این بیمارستان یکی از بزرگترین مراکزی است که توسط آستان قدس حسینی به اجرا درآمده و وزارت بهداشت مسئولیت تجهیز آن را بر عهده داشته است.»
وی افزود: « ما از مرجعیت عالی حضرت آیت الله علی حسینی سیستانی، کمال تشکر و سپاس را داریم که از وزارت بهداشت حمایت می ‌کنند‌. همچنین از متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي، تولیت این آستان قدس و نیز از مدیران بخشهای مختلف آستان سپاسگزاریم.»
وی توضیح داد: «حمایت مرجعیت عالی و آستان قدس حسینی تنها منحصر به یک استان نبوده است، بلکه تاکنون بیست و چهار بیمارستان و مرکز تخصصی برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز شده است که این امر موجب تقویت زیرساختهای آینده وزارت بهداشت خواهد بود.»
از سوی دیگر، مهندس حسین رضا مهدی، رئیس بخش پروژه‌ های فنی و مهندسی آستان قدس حسینی اظهار داشت: «این بیمارستان به دستور نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي به اجرا درآمده است و از جمله مراکز درمانی محسوب می ‌شود که این آستان قدس در حمایت از وزارت بهداشت، در سراسر کشور عراق احداث نموده است.»
وی توضیح داد: « امروز ما در منطقه برطلة، در دشت نینوا (مسیر موصل- اربیل) شاهد افتتاح بیمارستان الشفاء ۱۵ هستیم. پس از درخواستهای اهالی منطقه، مبنی بر نیاز به بیمارستان و عدم وجود بیمارستان در این منطقه آستان اقدام به ساخت بیمارستانی در این منطقه نمود.
وی افزود: «مساحت کلی این بیمارستان پنج هزار و پانصد مترمربع و زیربنای آن دو هزار و دویست مترمربع است که کار تجهیز آن دو ماه به طول انجامیده است. این بیمارستان صد و بیست و پنج تختخوابی، دارای سالن‌ جراحی مجهز، بخش ویژه زایمان، بخش‌ دیالیز و سه بخش مجزای بانوان، آقایان و کلینیکهای مشاوره است که هر کدام از این بخشها دارای تعدادی تخت مراقبتهای ویژه است.»
شایان ذکر است که آستان قدس حسینی بنا بر رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی، شیخ عبدالمهدی الكربلائي، تمام امکانات خود را برای پشتیبانی و مشارکت در مهار شیوع ویروس کرونا و محدود کردن پیامدهای اجتماعی و بهداشتی آن به کار گرفته است و این اقدامات نه فقط یک استان بلکه تمام استانهای عراق را در برمی‌ گیرد.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر