×
العربيةفارسیاردوEnglish
×
العربيةاردوEnglish
پخش زنده زیارت به نیابت تصاوير ویدیو اخباراشعار حسينىتحقیق و پژوهشگزارشاتگزارشهای تصویریپروژه ها و دستاوردهاخطبه نماز جمعهاخبار عتبات مقدسهگردشگری دینیصفحات دینیحضرت بقية اللهدانشنامه وارث الانبياء تماس با ما

آستان قدس حسینی

العربيةاردوEnglish

برگزاری نشست سالانه مبلغان آستان قدس حسینی همزمان با ماه محرم

همزمان با محرم، بخش تبلیغات دینی آستان قدس حسینی هشتمین نشست سالانه خود را با حضور مبلغان در صحن شریف حسینی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، این نشست با  حضو روحانیون، طلاب حوزه علمیه و نمایندگان دفاتر مرجعیتهای دینی و مبلغان زن و مرد استانهای مختلف عراق و با شعار «از رویکرد امام حسین (علیه السلام) اراده برای اصلاح و ایجاد جامعه آرمانی را الهام می گیریم.» برگزار شد.

آیت الله شیخ محمد باقر ایروانی، از اساتید حوزه علمیه طی سخنانی در جمع مبلغان استانهای مختلف عراق، حوزه علمیه و منبر حسینی و بزرگداشت عاشورا را عامل بقای اسلام دانست و افزود: هدف از ارتقای منبر و روشهای تبلیغ، طلب علم برای رضای الهی و رساندن اصول و ارزشهای اهل بیت (علیهم السلام) و آموزه های اسلام به آحاد مختلف جامعه است.

در ادامه این نشست، شیخ طارق البغدادی گفت: حفظ نهضت حسینی، درس آموزی و عبرت گرفتن از آن منحصر به سخنرانان و خطباء نیست بلکه مسئولیت همگانی است و عموم افراد تعلق دارد.

وی ابراز کرد: سخنرانان و مبلغان دینی دو مسئولیت مهم و اساسی ارتقای مباحث تربیتی، عقیدتی و اخلاقی و پرداختن به شرایط اضطراری جامعه که بر حسب زمان و مکان متفاوت است را برعهده دارند.

مرتضی القزوینی نیز در سخنانی در جمع طلاب و مبلغان تصریح کرد: یکی از ابزارهای مهم شیعه برای مقابله با افکار منحرف و باطل، منبرهای حسینی است که با استفاده از این ظرفیت مهم می توان علاوه بر مقابله با انحرافات و بدعتها، معارف اصیل اسلامی را تبیین کرد.