بیمارستان تخصصی مجهز ویژه بانوان برای اولین بار در عراق

اخبار وتقارير

2021-01-09

361 بازدید

 
 آستان قدس حسینی، از تبدیل بیمارستان عمومی شیخ احمد الوائلی (رحمه الله) در کربلا، به یک بیمارستان تخصصی ویژه بانوان، خبر داد. این اقدامی بی‌سابقه در عراق، بنا بر توصیه نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی الکربلائی انجام گرفته است.
دکتر ستار الساعدی، ناظر کلی بخش امور پزشکی آستان قدس حسینی، در گفتگو با پایگاه رسمی این آستان اظهار داشت: «توجه و اهتمام آستان قدس حسینی به بخش امور پزشکی موجب برداشتن چنین گام مهمی در زمینه ارائه خدمات درمانی به بانوان شد. ایجاد یک بیمارستان تخصصی ویژه بانوان، در نوع خود و در سطح عراق بی سابقه است.»
وی توضیح داد: «نکات زیادی وجود دارد که این بیمارستان را از سایر بیمارستانهای عراق متمایز می‌کند کادر پزشکی و خدماتی این بیمارستان را به طور کامل بانوان تشکیل خواهند داد. ضمن اینکه، این بیمارستان تنها ویژه تخصص زنان و زایمان نخواهد بود بلکه تمام خدمات درمانی همچون، چشم پزشکی، جراحی عمومی و داخلی را نیز شامل خواهد شد.»
وی همچنین افزود: :«همچنین این بیمارستان شامل یک مرکز آموزشی ویژه دانشجویان دختر دانشکده‌ های پزشکی و داروسازی خواهد بود.»
شایان ذکر است که بیمارستان شیخ احمد الوائلی (رحمه الله علیه) در مرکز شهر کربلای معلّی و در منطقه الاسکان واقع شده است. این بیمارستان در زمینی با مساحت بیش از هزار و صد و پنجاه مترمربع و مطابق با استاندارهای بین‌المللی ساخته شده و دارای هفتاد و هفت اتاق، دویست تخت درمانی و هشت اتاق جراحی است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر