توزیع بیش از دویست و شصت هزار بسته حمایتی توسط آستان قدس حسینی در لبیک به دعوت مرجعیت در سال ۲۰۲۰

اخبار وتقارير

2021-01-09

300 بازدید

 
آستان قدس حسینی در طی سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از دویست و شصت هزار بسته حمایتی شامل دوازده نوع ماده غذایی را میان خانواده‌ های نیازمند و کم درآمد توزیع نموده است. این اقدام در لبیک به دعوت مرجعیت عالی برای همبستگی اجتماعی، به دلیل شیوع ویروس کرونا انجام گرفته است. 
مصطفی ابو دکه، رییس بخش مهمانسرای امام حسین (علیه السلام) در گفتگو با پایگاه خبری رسمی آستان قدس اظهار داشت: «آستان قدس حسینی با رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی شیخ عبدالمهدی الکربلائی، در طی دورانی که گذشت، موفق شد تا از طریق مهمانسرای حرم سبدهای غذایی را میان خانواده‌ های نیازمند در کربلای معلّی و استانهای دیگر عراق توزیع کند.»
وی افزود: «مهمانسرای حضرت هفتاد هزار وعده غذایی کامل را شامل دوازده ماده غذایی متنوع، در چهارده استان عراق توزیع نمود. 
علاوه بر این شیخ فاهم الابراهیمی، مسئول بخش تبلیغ و آموزش دینی در آستان قدس حسینی، اظهار داشت: «این بخش به نمایندگان خود در تمام استانها، از بصره تا سلیمانیه توصیه کرده بود تا بسته‌ های غذایی میان نیازمندان توزیع نمایند. تعداد این نمایندگیها در سراسر عراق به بیش از پانصد نمایندگی می‌ رسد.»
وی خاطر نشان کرد که این شعبه علاوه بر توزیع سبدهای غذایی که آستان قدس به این امر اختصاص داده بود، اقدام به جمع ‌آوری کمک از سوی خیّرین و همچنین خرید مواد غذایی از سوی نمایندگیهای آستان در شهرستانها و توزیع آنها در زمان شیوع ویروس کرونا نموده است. به گونه ‌ای که در سال گذشته بیش از صد و هفتاد و پنج هزار بسته غذایی توزیع شده و بیش از دویست و پنجاه میلیون دینار برای خرید داروهای مورد نیاز قشر آسیب پذیر هزینه شده است.
در ۲۱ مارس۲۰۲۰ دفتر مرجع عالیقدر دینی، حضرت آیت الله علی حسینی سیستانی (دام عزّه)، فتوایی در این زمینه صادر نمود. در این فتوا از خیّرین، تجّار و جوانان علاقمند خواسته شده تا برای کمک به فراهم نمودن نیازهای اساسی و ضروری خانوادههای آسیب دیده از شرایط موجود همکاری نمایند.
شایان ذکر است که خدمات آستان قدس حسینی در زمان مذکور تنها منحصر به توزیع مواد غذایی نبوده است بلکه این آستان گروههایی را برای ضدعفونی مناطق اختصاص داد و علاوه بر این زائرسراهای خود را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد تا از آنها برای قرنطینه و ارائه خدمات در آن شرایط سخت استفاده شود.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر