توانبخشی ششصد کودک مبتلا به اوتیسم در ده موسسه تخصصی توانبخشی وابسته به آستان قدس حسینی در سال ۲۰۲۰

اخبار وتقارير

2021-01-05

307 بازدید

 
با رهنمودهای مستقیم نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی کربلائی، بخش هماهنگی و توانبخشی آموزشی موسسات توانبخشی وابسته به آستان قدس حسینی توجه به کودکان مبتلا به اوتیسم را در استان کربلا و سایر استان‌های عراق در دستور کار خود قرار داده است. این اقدام با هدف ایجاد انگیزه و امید به زندگی در این کودکان انجام می ‌گیرد.
علی سلطانی مسئول بخش هماهنگی و توانبخشی در آستان قدس حسینی در گفتگو با پایگاه خبری این آستان اظهار داشت: «کادر توانبخشی وابسته به این بخش، با همکاری مربیان و اساتید تحصیل کرده، با طرحها و برنامه‌ هایی کارآمد مشغول به فعالیت هستند.»
وی توضیح داد: «با توجه به شرایط خاص کشور که در اثر بیماری کرونا به وجود آمده است و به‌ منظور حفظ سلامت کودکان، یک برنامه قابل اجرا در خانه از طریق برنامه واتس‌آپ و زیرنظر مدیریت این موسسه آغاز شده است، تا روند پیگیری و توانبخشی این گروه مهم از کودکان در خانه ‌های خود انجام شود.»
آقای سلطانی افزود: «تعداد موسسات توانبخشی وابسته به عراق ده موسسه می باشد که  سه موسسه در استان کربلا قرار دارد و در هر یک از استانهای نجف اشرف، بصره، ديوانية، واسط، بابل، ذي قار و نیسان نیز، یک موسسه، مشغول ارائه خدمات به بیش از ششصد کودک هستند.
این بخش با استفاده از فناوری نوین آموزشی برای توانبخشی کودکان و حضور آنها در مدارس تلاش نموده است.
امسال بیش از پنجاه و پنج کودک موفق شدند تا دوره توانبخشی روانشناختی و علمی را با موفقیت طی کرده و وارد جامعه شوند.»
شایان ذکر است که بخش هماهنگی و توانبخشی آموزشی، وابسته به آستان قدس حسینی، پیرو رهنمودهای نماینده مرجعیت عالی و متولی شرعی آستان قدس حسینی، شیخ عبدالمهدی کربلائی، اقدام به آموزش رایگان تعداد زیادی از کودکان خانواده ‌های شهدا، جانبازان و خانواده‌ های آسیب پذیر کرده است. این بخش دارای کادری متخصص است و روشهای نوینی را برای توانبخشی به کودکان مبتلا به کارگرفته است. در حال حاضر این بخش، مشغول توسعه برنامه‌ های آینده خود برای افزایش ظرفیت پذیرش و ایجاد موسسات جدید، برای مقابله با این بیماری در کودکان است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر