توصیف مرجعیت معظم به عنوان «پدری دلسوز برای تمامی ملت عراق» توسط روسای قبایل و عشایر غرب و شمال عراق

اخبار وتقارير

2020-12-26

208 بازدید

 
آستان قدس حسینی نشستهای متعددی با موضوع همزیستی مسالمت آمیز، با حضور روسا و سران قبايل و شخصيتهای استانهای غربي و شمالي عراق برگزار کرد.
سيد افضل الشامي، معاون تولیت آستان قدس حسینی در گفتگو با سايت رسمی آستان قدس حسینی اظهار داشت: «مرجعیت معظم، همواره نقش بزرگی در جلوگیری از تنشهای فرقه ‌ای در عراق و تقویت همزیستی مسالمت‌آميز، به ویژه از سال ۲۰۰۴ داشته ‌اند. در همین راستا آستان قدس حسینی نیز، نشستهای بسیاری به منظور تقویت اعتمادسازی و ایجاد وحدت و آرامش در جامعه برگزار نموده است.»
وی توضیح داد: «در این زمینه می‌ توان به نقش آستان قدس حسینی در فرونشاندن درگیریهایی که سال ۲۰۰۷ در نتیجه انفجار حرمین عسکریین رخ داد، اشاره کرد. در آن سال، دشمن از طریق انفجار و اختلاف‌ افکنی، به دنبال اجرای توطئه تجزیه و نابودی عراق بود. اما آستان قدس با حضور به موقع خود در سامراء مانع اجرای این نقش شوم شد. این آستان به کمک شرایط آن روز سامراء شتافت و به آواربرداریهای پیش از بازسازی حرم کمک نمود. همچنین در سال ۲۰۱۴ که گروههای تروریستی تکفیری (داعش) با ورود به عراق، خود را به شهر سامراء رساندند، داوطلبان زیادی از سوی آستان قدس حسینی برای دفاع از حرمین و کمک به نیروهای امنیتی در سامراء حضور یافتند. خدمات آستان قدس حسینی به خیل عظیم آوارگان در آن سالها، از دیگر حمایتها و تلاشهای فراموش ناشدنی این آستان قدس است.»
شرکت کنندگان در این نشست نیز با تقدیر از حمایتهای آستان قدس حسینی تاکید کردند که این آستان، همواره به دنبال فراهم نمودن فرصتی برای گفتمان و برگزاری نشست به منظور همزیستی مسالمت آمیز با هدف وحدت میان ملت عراق است. آنان از نقش مرجعيت عالي در این زمینه تقدیر کردند و او را همچون پدری دلسوز برای تمام فرزندان این سرزمین توصیف نمودند که مایه همبستگی ملت عراق از شمال تا جنوب آن است.
مرجعيت عالی در مناسبتهای متعددی بر ضرورت همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان تمامی ادیان و مذاهب تاکید نموده اند و فرموده اند که دعوت به دوستی و گسترش محبت از تعالیم تمامی ادیان آسمانی است.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر