توزیع سبدهای مواد غذایی میان نیازمندان از سوی مهمانسرای آستان قدس حسینی

اخبار وتقارير

2020-08-24

1005 بازدید

 
بخش مهمانسرای حضرت امام حسین (علیه السّلام) وابسته به  آستان قدس حسینی همزمان با حلول ماه محرم الحرام از توقف فعالیت توزیع غذای مهمانسرا در میان زائران و جایگزینی آن با سبدهای مواد غذایی خشک میان خانواده های آبرومند خبر داد.
این طرح با دستور مستقیم شیخ عبدالمهدی کربلایی، نماینده مرجعیت عالی دینی و متولی شرعی آستان قدس حسینی با هدف اجتناب از وقوع ازدحام که می تواند منجر به شیوع ویروس کرونا میان زائران گردد به اجرا درآمده است.
شیخ مهدی المسعودی، ناظر روند توزیع مواد غذایی در دفتر متولی شرعی آستان قدس حسینی در گفتگو با سایت رسمی آستان با بیان این مطلب اظهار داشت، بعد از تصمیم بخش مهمانسرا مبنی بر عدم پذیرش زائران در شرایط فعلی به دلیل شیوع ویروس کرونا و در راستای اجرای توصیه های مرجعیت عالی و نهادهای درمانی و بهداشتی، اقدام به تهیه و توزیع سبدهای مواد غذایی نموده است تا طی ماه محرم به دست خانواده های نیازمند و آبرومند در کربلا و دیگر استانها برسد.
شایان ذکر است، تولیت آستان قدس حسینی مبلغان و روحانیونی را به سوی موکبداران و صاحبان هیئتها فرستاد تا آنها را به فراخوان مرجعیت عالی دینی در بیانیه اخیر ايشان و تبدیل غذا و نوشیدنی به کالاهای اساسی خانوار در ماه محرم و توزیع آن میان خانواده های نیازمند ترغیب نمایند. این امر همزمان با توصیه های وزارت بهداشت و درمان درباره سلامت عزاداران و دوری از تجمعها در حین برپایی مراسم سالگرد شهادت حضرت امام حسین و اهل بیت ایشان (عليهم السلام) و اقدامات موثر در پیشگیری این بیماری به اجرا درآمده است.
دفتر حضرت آیت الله العظمى سید علی سیستانی (مدّ ظلّه العالی) روز نهم ذی الحجه 1441 هجری با صدور استفتایی اعلام کرد، غذاهایی که توزیع آنها در این مناسبت متعارف است باید شرایط بهداشتی لازم در تهیه آن رعایت شود و در صورت امکان به برخی مواد غذایی محدود و به منظور جلوگیری از وقوع ازدحام هنگام توزیع آن در منازل مومنان به دست آنها رسانده شود.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر