خطبه دوم نماز جمعه به امامت سید احمد صافی - 30/4/1396

منبر الجمعة

2017-07-28

471 بازدید

سيد احمد صافی نماینده مرجعیت عالی دینی و خطیب نماز جمعه کربلا در خطبه دوم نماز جمعه که در صحن مطهر حسینی اقامه گردید، اظهار داشت: اکنون که ما ایامی را سپری می کنیم که در آن پاکسازی مناطق آزاد شده از محاصره داعش و پیروزی برادران مبارز را شاهد هستیم چند نکته را متذکر می شویم:
اول: اینکه شادمانی این پیروزی زمانی تکمیل خواهد شد که تمامی زمینهای اشغال شده ما توسط تروریستهای داعشی باز پس گرفته شود و این مهم ميسر نخواهد شد مگر با استمرار روحیه بالای مبارزان؛ مراقب باشید که در این امر مهم مادام که این زمینها تحت تصرف دشمنان است؛ اهمالی صورت نگیرد.
دوم: حفاظت از جان و مال مردم بی گناه اعم از زنان و کودکان و افراد سالخورده از اولويتها است و همانطور که قبلا اعلام کردیم نجات جان افراد بی گناه و حفظ و حراست آنها، از به هلاکت رساندن یک تروریست مهمتر است.
لذا از کلیه مبارزان عزیز خواهانیم كه همچون گذشته اين هدف بزرگ را سر لوحه خود قرار دهند و برای حفاظت از جان شهروندان کوشا باشند حتی اگر هم دشمنان از شهروندان سپری انسانی ساخته باشند.
و از سويی دیگر بر ضرورت رفتار مناسب با اسیران داعشی تاکید می کنیم و بدانید که برخورد نامناسب با آنان مورد قبول دین و قانون نیست و همچنین اهانت به ارواح شهدای گرانقدر است و باید آنان را به مراجع ذیربط سپرد تا اقدامات قانونی لازم به حق آنان صورت پذیرد.
سوم: همانا این پیروزیها با خون عزیزان ما و با گذشت آنان با هدف عزّت کشور و دفاع از مقدسات آن حاصل می گردد و تاکنون فرزندان این وطن برای دفاع از آن جانها را فدا کرده اند، همچنان از سازمانها و موسسات ذیربط این انتظار می رود كه وفادار باشند و به خانواده شهدا اهمیت دهند و به قشر جان برکف معلولینی که در اثر این نبردها با مشکلاتی مواجه شده اند توجه خاصی داشته باشند. جانبازان شهدای زنده ای هستند که وظیفه داریم در حل مشکلات آنان اهتمام بورزیم و احتیاجات آنان را بر آورده کنیم و در ایجاد مراکز پزشکی و درمانی برای درمان آنان کوشا باشیم.
خداوند ذلت و شکست را نصیب دشمنان این مرز و بوم و عزت و پیروزیهای پی در پی را نصیب رزمندگان جان بر کف این کشور و مقدسات آن فرماید؛ ما را و این رزمندگان عزیز را مورد رحمت بیکرانش قرار دهد و آنها را زیر پرچم اسلام به پیروزی نهایی علیه کفر و الحاد برساند.
و الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر