خطبه دوم نماز جمعه به امامت شيخ عبدالمهدی کربلایی – 27/9/1394

منبر الجمعة

2015-12-20

3286 بازدید

حجت الاسلام و المسلمین شيخ عبدالمهدی کربلایی در خطبه دوم نماز جمعه که در صحن مطهر حسینی اقامه گردید به دو موضوع مهم اشاره نمود.
موضوع اول:
خون شهیدان نقش اساسی را در دفاع از عراق و ملت و مقدسات این کشور داشته و دارد. شهیدانی که برای دفاع از ملت و مقدسات کشور و دفاع از توطئه های بیگانگان به مقام والای شهادت رسیده اند، لطف بزرگی بر این ملت دارند و اکنون رسیدگی به امور ایتام آنان و تامین زندگی آبرومندانه کمترین کاری است که می توان در مقابل گذشت آنان انجام داد. و این مسئولیت بزرگی است چه بر دولت و موسسات آن و چه بر موسسات خیریه و سازمانهای انسان دوستانه.
اگر خداوند متعال درخصوص رسیدگی به امور خانواده های شهدا فرموده اند: انا خليفته في اهله و من ارضاهم فقد ارضاني و من اسخطهم فقد اسخطني(من جانشين (شهيد) در خانواده او هستم، هر کس رضايت آنها را جلب کند، رضايت مرا جلب کرده و هر کس آنها را به خشم آورد مرا به خشم آورده است)، پس وظیفه همگان است که کرامت و آبروی خانواده شهدا را حفظ کرده و حقوق معنوی و مادی آنان را تامین نمایند.
موضوع دوم :
اکنون که میدانهای نبرد شاهد پیروزی نیروهای مسلح و نیروهای مردمی داوطلب جنگ با گروهکهای تکفیری است و بسیاری از شهرستانهای استان الانبار از لوث تکفیری ها پاکسازی شده، همه گروههای عراقی که دغدغه آینده کشور و رهایی آن از بحرانهای کنونی را دارند و برای فراهم کردن شرایط زندگی کریمانه برای همه شهروندان در سایه حفظ تمامیت ارضی کشور تلاش می‌کنند، باید تلاش‌های خود را جهت توافق بر سر یک طرح ملی کامل که به آزادی مناطق باقی مانده تحت اشغال داعش می‌انجامد بیشتر و گسترده‌ تر کنند.
وی همچنین از گروههای مختلف عراقی خواست که طرح ملی آزادسازی مناطق باقی مانده در اشغال گروه تروریستی داعش را به دور از نقشه‌های برخی از گروههای داخلی و منطقه‌ای و بین المللی که به دنبال تجزیه کشور و تبدیل کردن آن به چند دولت کوچک درگیر هم هستند، تدوین کنند.

آخرین مطالب

شایعتر

الزيارة الافتراضية

مطالب بیشتر